Szentendre szívében talál minket. Kattintson ide a nyitva tartásért és a részletekért.
Tekintse meg kezeléseink árait. Konzultáció, felmérés ingyenes!
Fontos tudnivalók és tévhitek. Nem mindegy, hogy kire bízza fogait!
Írjon nekünk: kapcsolat@ildenti.hu
Nyitva tartás:
Hétfő: 8:00 - 15:00
Kedd: 12:00 - 19:00
Szerda: 8:00 - 15:00
Csütörtök: 12:00 - 19:00
Péntek: 8:00 - 13:00
Kövessen minket itt is: www.facebook.com/ildentifogaszat
A fogfájás leggyakoribb okai:
A fogaink és a körülöttük lévő szövetek változatos módon képesek jelezni számunkra, ha kóros folyamatok játszódnak le. Az esetek döntő többségében a fogszuvasodás a kiváltó ok. Amikor már olyan mértékű a zománc veszteség, hogy a külső hatásokra az idegek érzékennyé válnak (hidegre, melegre, savas ételekre, italokra). Ilyenkor általában egy egyszerű fogtöméssel megmenthető a fog. Azonban ha a fogfájas külső inger nélkül is jelentkezik, időszakosan vagy folyamatosan, akkor szükségszerűvé válhat a gyökérkezelés. Amennyiben azonban a gyulladás már tovább terjedt a körülötte lévő szövetekre, csontra is akkor a foghúzás lehet a megoldás.
A bölcsesség fog is gyakran okozhat fájdalmat, amennyiben az éppen kibújni készül, vagy ha a előtörésükben akadályozza valami őket. A röntgenfelvétel kiértékelése után, amennyiben a bölcsesség fogak fekvése indokolja, sebészeti beavatkozással eltávolítják azokat. Gyakorta fogfájásnak ítélik meg a fog tartószerkezetének betegségei miatt kialakuló fájdalmat. Ekkor a fogak jellegzetesen oldalirányú erőhatásra mutatnak érzékenységet. Az időszakos ellenőrző vizsgálatok, kiemelten fontosak, ugyanis az időben észlelt elváltozások, illetve azok időben megkezdett kezelésével sok szenvedéstől kímélheti meg önmagát.
A fogszuvasodás
A fogakat érő káros hatások következtében a fogzománc fokozatosan elveszti ásványi anyag tartalmát, majd elvékonyodik és kialakul a fogszuvasodás, hétköznapi nevén a lyukas fog. Sajnos a fogszuvasodás a gondos szájápolás ellenére is kialakulhat, mely a fogak tömésével állítható helyre.
A szuvasodás kialakulását befolyásoló tényezők: a táplálék szénhidráttartalma, szájban lévő ételmaradékok, az étkezések gyakorisága, illetve a helytelen szájápolási szokásaink. A fogszuvasodás leggyakrabban a nehezen tisztítható felületeken alakul ki. Kezelés nélkül a fogban keletkező szuvas rész a fogidegig terjedhet, mely begyullad, kialakul a foggyulladás.
A fogszuvasodás megelőzése: A fogszuvasodás ellen megoldás a helyes táplálkozás, a napi minimum kétszeri fogmosás és a rendszeres szűrő vizsgálat.
A fogérzékenység okai
A szabaddá váló fogfelszín miatt kialakuló érzékenység sajnos nem ritka probléma fogaink rendszeres ápolása mellett sem. A fogérzékenység esetén a fogbél, azaz a fog ideg a dentin tubulusain keresztül kapcsolatba kerül a szájüreggel, ezért a fogak érzékennyé válnak. A dentinben futó csatornák normál esetben a zománccal, a gyökér cementel, illetve az íny által vannak védve. A fogzománc kopás, illetve fogszuvasodás esetén , vagy ínysorvadáskor a csatornácskák szabaddá válnak. A szabaddá vált dentin felszín a külső ingerekre fájdalommal válaszol. A fájdalmat a dentin-csatornácska továbbítják a fogideg felé. A fogérzékenység leggyakrabban azokat érinti, akik túl gyakran, kemény sörtéjű fogkefével, túl erősen mosnak fogat, vagy nem megfelelő a szájhigiéniájuk, esetleg ínygyulladásuk vagy dohányzás által kiváltotta fogínysorvadásuk van. A kialakuló érzékenység estén hidegre, melegre, édesre, sósra, illetve mentolos jellegű ízekre reagálhatnak fogaink fájdalommal.
A fogérzékenység kezelése
A fogérzékenységet többféle képen kezelhető, olykor speciális fogkrém használata is elegendő lehet. A fogérzékeny csökkentésébe hatékony terápia az ecsetelés, vagy a lézeres kezelés. A fogérzékenység kialakulásának elkerülése érdekében nagyon fontos a prevenció, mely megfelelő fogmosással és száj higiéniával, rendszeres fogászati szűrővizsgálattal valósítható meg.
Önnek mennyire fontosak a fogai?
Kérjen időpontot még ma: +36-70-366-5816
Dr Alexa Ildikó fogszakorvos
Bejelentkezés:
+36-70-366-5816
Szentendre
Duna korzó 18.
(Erste bank mögött)