Ezen az oldalon összegyűjtöttünk 9 fontos és hasznos tévhitet, információt:
1. Minden fogorvos kb. ugyanazt csinálja, így majdnem mindegy, hogy kihez megyek.
Nem igaz. A kezelés minőségében nagy eltérések lehetnek, ami az alábbi 3 dologtól függ:
- Az orvos szakmai tudása és gyakorlata
- Az orvos lelkiismerete, igényessége
- A felhasznált anyagok.
Tudta, hogy például tömőanyagok minőségében is nagy eltérések lehetnek?
Ha Önnek fontosak a fogai, és minőségi ellátást szeretne, jelentkezzen be még ma hozzánk!
2. A cukortól romlik a fogam.
Nem igaz. A cukrot (szénhidrátokat) lebontják a szájban megtalálható baktériumok. A lebontás alatt sav termelődik, az így keletkezett savtól lesz szuvas az ember foga.
3. Jó, ha evés után fogat mosok.
Tévedés, nagyon nem jó! Az előző pont miatt, evés után közvetlenül még savas PH uralkodik a szájban, ami önmagában is kicsit feloldja a zománcot. Ha ilyen állapotban mosunk fogat és súroljuk őket, az nem tesz jót. A nyál természetesen vissza lugosítja a szájat, így idővel visszaáll a száj egészséges PH értéke. Evés után érdemes legalább fél órát várni a fogmosással.
4. A fogtömés, foghúzás fáj.
Ha az orvos megfelelően adja be az érzéstelenítést akkor nem szabad fájnia. A dolog az érzéstelenítő injekció-val kezdődik. Lassan és odafigyelve beadva egyáltalán nem érződik az inkejció sem. Ha jó helyre adták be, akkor a fog teljesen elzsibbad, így a kezelés teljesen fájdalommentes lehet. Ezért (is) teljesen felesleges félnie a fogorvosi kezeléstől.
Amennyiben felszabadult és teljesen fájdalommentes kezelést szeretne, jelentkezzen be még ma hozzánk!
5. Ha nem fáj a fogam, akkor minden rendben van.
Hamis. A fogágygyulladás, illetve a fogszuvasodás korai fázisa sem jár fájdalommal. Ugyanakkor később súlyosabb következményei is lehetnek, akár a fog elvesztésével is járhat. Ezért nagyon fontos a rendszeres ellenőrzés és a prevenció!
Ingyenes állapotfelmérésért jelentkezzen be még ma hozzánk!
6. A genetika miatt lehetnek rosszak a fogaim.
Ritka, szélsőséges esetben akár igaz is lehet, illetve csecsemő korban kapott bizonyos gyógyszerek gyengíthetik a zománcot és a fogak egészséges kialakulását. DE! 99,9%-ban a rossz fogakért a nem megfelelő szájhigiéna felelős! Ezért fontos a gyakori fogmosás, illetve szájvíz, fogselyem használata. Tudta, hogy a fogak felszínének 30%-át csak fogselyemmel lehet elérni?
7. A kellemetlen lehelet a gyomorból jön.
Bizonyos esetekben: dohány, kávé, fokhagyma..stb igaz. Ugyanakkor az esetek legnagyobb részében a kellemetlen szájszag a fogak közötti résekből, a fogpótlások alól, az ínytasakból, vagy a nyelv felszínéről jön. Ezért is fontos a fogselyem, illetve a szájvíz, hogy minden rés tisztítva legyen.
Forduljon hozzánk bizalommal bármilyen panasz esetén!
8. A fogmosásnak 2 percnek kell lennie.
Nem az idő a fontos. A HOGYAN a lényeg. A fog minél nagyobb felszínét kell megmosni precízen. Ezért fontos a megfelelő fogkefe, pl. akiknek kisebb a szája egy kisebb fejű fogkefe kell, hogy hátulra is kényelmesen beférjen.
9. Minden fogkrém ugyanolyan.
A legtöbb "hagyományos" fogkrémre ez igaz. A fő alkotó elemük a fluorid, ami képes védeni az egészséges!! fogak felszínét. A drágább, speciálisabb fogkrémekben egyéb összetevők is vannak, így azok már különbözőek lehetnek (pl. fogínyvérzés ellen, vagy fogérzékenységre)
Kövessen minket itt is: www.facebook.com/ildentifogaszat
Cím: 2000 Szentendre Duna korzó 25.
Nyitva tartás:
Hétfő: 8:00 - 15:00
Kedd: 12:00 - 19:00
Szerda: 8:00 - 15:00
Csütörtök: 12:00 - 19:00
Péntek: 8:00 - 13:00
Írjon nekünk: kapcsolat@ildenti.hu
Bejelentkezés:
+36-70-366-5816
Szentendre
Duna korzó 25.
(Erste bank mögött)